جمهوری حروف

قیمت: تومان50,000

کتاب‌های
نسیم نیکلاس طالب
مترجم: فائقه حیدری
شابک:
تعداد

3 عدد در انبار

پرفسور نسیم نیکلاس طالب، نویسنده، دانشور و تحلیل‌گر لبنانی-‌‌آمریکایی است که در آثارش به مسائل تصادفی، عدم قطعیت‌‌ها و احتمالات می‌‌پردازد.
جمهوری حروف کتاب مستقل نسیم نیکلاس طالب و نقطه‌‌ی عطفی از سری «عدم‌‌قطعیت» اوست. این کتاب تحقیقی از ایهام، بخت، عدم‌قطعیت، احتمال، خطای انسانی، خطر و تصمیم‌‌گیری در دنیایی است که ما آن را درک نمی‌‌کنیم. کتاب‌‌ ارزشمند دیگر او در این سری «قوی سیاه» است.
این مجموعه؛ اندرزها، مکاشفه‌‌ها و اندیشه‌‌های اصلی او را به شیوه‌‌ای بیان می‌‌کند که شما اصلا انتظار ندارید.
مجموعه اندرزهای این کتاب گاه شوخ‌‌طبعانه و گاه توهین‌‌آمیز است و شما را با خودفریبی که تاکنون با آن زندگی کرده‌اید، ولی آن را نشناخته‌اید، مواجه می‌کند.
طالب با ترکیبی نادر از هوش هدف‌‌گیری‌‌شده و خِرد مجاب‌‌کننده، توهم‌‌های انسانی را شخم می‌‌زند.

نسیم نیکلاس طالب (متولد ۱۹۶۰) نویسنده، دانشور، آماردان و تحلیلگر ریسک لبنانی-آمریکایی است که آثارش بر مسائل تصادفی بودن و احتمال و عدم قطعیت متمرکز است. کتاب قوی سیاه او، که در سال ۲۰۰۷ منتشر شد، در ارزیابی ساندی تایمز به عنوان یکی از ۱۲ کتاب اثرگذار بعد از جنگ جهانی دوم توصیف شده‌است. او نویسنده آثاری پرفروش […]
در تابستان ۱۳۶۳ در ساری متولّد شد. همزمان با تحصیل در دوره راهنمایی و دبیرستان، دوره‌های “کانون زبان ایران” را با موفقیت گذراند و دیپلم آن را با معدل عالی کسب کرد. سپس با دیپلم علوم تجربی به دلیل علاقه و استعداد در زبان انگلیسی، کنکور زبان انگلیسی داد و در رشته‌ی مترجمی زبان انگلیسی […]

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “جمهوری حروف”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *