اندیشه‌های سیاسی

یادداشت‌هایی پیرامون پیمان کمپ دیوید

قیمت: تومان170,000

کتاب‌های
احسان عبدالقدوس
مترجم: انسیه‌سادات هاشمی
شابک: 978-600-8883-98-2
تعداد

5 عدد در انبار

در این کتاب روند مذاکرات کمپ‌دیوید و تأثیر انقلاب ایران بر تحولات سیاسی منطقه را از زبان نویسنده‌ای مصری می‌خوانیم که از پیمان صلح میان مصر و اسرائیل حمایت می‌کند و نگاهی خوش‌بینانه به نقش میانجی‌گر آمریکا و شخص کارتر دارد. این یادداشت‌ها هم‌زمان با سیر مذاکرات نوشته و بدون دخل و تصرف منتشر شده است. احسان عبدالقدوس پس از شکست تجربه‌ی جنگ با اسرائیل برای بازپس‌گیری اراضی، تنها راه حل را مذاکره و توافق می‌داند و منتظر معجزه‌ی آمریکا برای پس گرفتن سرزمین‌های عربی از اسرائیل است. اما مذاکرات به شکلی پیش می‌رود که نویسنده را غافلگیر و ناامیدتر از قبل می‌کند و آخرین یادداشت او در بن‌بستی تاریک به پایان می‌رسد. او خود این یادداشت‌ها را که در زمان خود در روزنامه‌های مصر منتشر نشده بودند، بعد از سال‌ها در کتابی منتشر می‌کند و می‌گوید اخبار به بوته‌ی فراموشی سپرده می‌شوند، اما تفسیرِ آنها که سنگ بنای اندیشه‌ی سیاسی به شمار می‌رود، باید ماندگار شود تا اشتباهات تاریخ تکرار نشود.

احسان عبد القدوس (زاده ۱۱ ژانویه ۱۹۱۹ – درگذشته: ۱۱ ژانویه ۱۹۹۲)، روزنامه‌نگار، داستان سرا و نویسنده معروف و فرزند محمد عبد القدوس هنرپیشه و مؤلف شهیر مصری است. او در سال ۱۹۴۲ از دانشکده حقوق دانشگاه قاهره فارغ‌التحصیل شد و در دفتر وکیل ادوارد قصیری مشغول بکار گردید. فعالیت مطبوعاتی احسان عبد القدوس از سال ۱۹۷۴ تا ۱۹۶۶ […]
دکتر انسیه سادات‌ هاشمی، استاد دانشگاه و عضو هیات علمی دانشگاه تهران در سال ۱۳۶۵ شمسی در قم متولد شد. او از شاعران معاصر فارسی زبان است که  اشعار بسیاری سروده است. وی فارغ التحصیل دکترای مطالعات ترجمه عربی، کارشناسی ارشد مترجمی عربی و کارشناسی ادبیات عرب از دانشگاه تهران است.

توضیحات تکمیلی

وزن 150 گرم

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “اندیشه‌های سیاسی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *